MCC-CCR125
Manufacturer
MicroCare
VIGOR # :
Description
1.25MM CLEANCLICKER 750 REFILL C
Catalog
Fiber Optics and Accessories
DataSheet
MCC-CCR125 PDF
Type Description
Series:Sticklers™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Refill Cartridge
Specifications:-
Size / Dimension:0.05" Dia (1.3mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TK-189
TK-189
FIBER CONNECTOR CLEANING AND INS
MCC-P25
MCC-P25
PIN TERMINI CLEANSTIXX - YELLOW
FCRC
FCRC
CLEANER MT/MTP/MPO/MTRJ CONN
MCC-CCR125
MCC-CCR125