JG20-0.5TX
Manufacturer
Jensen Global Inc.
VIGOR # :
Description
20G 0.5" PTFE TIP ID .034" YELLO
Catalog
Dispensing Equipment - Tips, Nozzles
DataSheet
JG20-0.5TX PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:Straight
Gauge:20
Outer Diameter:0.046" (1.17mm)
Inner Diameter:0.034" (0.86mm)