JG21-0.5HPX
Description
21G 0.5" HP SERIES TIP ID .020"
DataSheet
JG21-0.5HPX PDF
Type Description
Series:NT
Package:Box
Part Status:Active
Type:Dispenser Needle, Tip
Tip Type:-
Gauge:21
Outer Diameter:-
Inner Diameter:-
Capacity:-
Color:Purple
ESD Protection:-
Number of Pieces:50
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
JG27-516X
JG27-516X
27G 5/16" IT SERIES TIP ID .009"
KDS3012P
KDS3012P
DISPENSER NEEDLE TIP 30GA 50PC
KDS14TN
KDS14TN
DISPENSER NEEDLE TIP 14GA 25PC
AFC226M06B12T-F
AFC226M06B12T-F
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD