ALD1106PBL
Manufacturer
Advanced Linear Devices, Inc.
VIGOR # :
Description
MOSFET 4N-CH 10.6V 14DIP
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
DataSheet
ALD1106PBL PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
FET Type:4 N-Channel, Matched Pair
FET Feature:Standard
Drain to Source Voltage (Vdss):10.6V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:-
Rds On (Max) @ Id, Vgs:500Ohm @ 5V
Vgs(th) (Max) @ Id:1V @ 1µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:-
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:3pF @ 5V
Power - Max:500mW
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP (0.300", 7.62mm)