ALD210800ASCL
Description
MOSFET 4N-CH 10.6V 0.08A 16SOIC
Catalog
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
DataSheet
ALD210800ASCL PDF
Type Description
Series:EPAD®, Zero Threshold™
Package:Tube
Part Status:Active
FET Type:4 N-Channel, Matched Pair
FET Feature:Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):10.6V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:80mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs:25Ohm
Vgs(th) (Max) @ Id:10mV @ 10µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:-
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:15pF @ 5V
Power - Max:500mW
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)