44R02-3121-150
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C13 PNL SLDR
DataSheet
44R02-3121-150 PDF
Voltage - IEC:-
Current - UL:10/20A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:Unfiltered - Commercial
Accomodates a Fuse:No
Number of Positions:3 per connection (3)
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Solder Eyelet
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 72.20mm x 32.50mm
Panel Thickness:0.059" (1.50mm)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Ingress Protection:-
Approval Agency:cULus, VDE
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PWR ENT RCPT IEC320-C8 PNL SLDR
42R51-5123
42R51-5123
PWR ENT MOD RCP IEC 320-C8 PNL
PWR ENT RCPT NON-NEMA PNL SCREW
G108
G108
SHEARS ADJUSTABLE TENSION
44R02-3121-150
44R02-3121-150
WAVESTATION 3162
WAVESTATION 3162
160MHZ 2CH FUNCTION GENERATOR