44R02-5121-150
Description
PWR ENT RCP IEC 320-C13 PNL SLDR
DataSheet
44R02-5121-150 PDF
Voltage - IEC:-
Current - UL:10/20A
Voltage - UL:250VAC
Filter Type:Unfiltered - Commercial
Accomodates a Fuse:No
Number of Positions:3 per connection (5)
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Termination:Solder Eyelet
Fuse Holder, Drawer:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 32.50mm x 120.30mm
Panel Thickness:0.059" (1.50mm)