CN113-230-0001(01)VE
Manufacturer
Yamaichi Electronics
VIGOR # :
Description
230-PIN, 0.5MM PITCH INFOTAINMEN
Catalog
Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
DataSheet
CN113-230-0001(01)VE PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Card Type:-
Gender:Female
Number of Positions/Bay/Row:-
Number of Positions:230
Card Thickness:-
Number of Rows:2
Pitch:0.020" (0.50mm)
Read Out:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Termination:Solder
Contact Material:-
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:Flash
Contact Type:-
Color:Black
Flange Feature:Straddle Mount Opening, Threaded, 0.091" (2.30mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C