M50-1930005
Manufacturer
Harwin
VIGOR # :
Description
CONN SHUNT 1.27MM BLUE
Catalog
Shunts, Jumpers
DataSheet
M50-1930005 PDF
Type Description
Series:Archer M50
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Closed Top
Gender:Female Sockets
Number of Positions or Pins (Grid):2 (1 x 2)
Pitch:0.050" (1.27mm)
Height:0.118" (3.00mm)
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:1.00µin (0.025µm)
Color:Blue
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Housing Material:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage Rating:-
Current Rating (Amps):1A
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
69145-220LF
69145-220LF
CONN SHUNT .100" 20POS GOLD
CONN SHUNT 2POS OPEN 2.54MM
5026
.200 SPACING TEST POINT JUMPER
164E28
164E28
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE
M50-1930005
M50-1930005
CONN SHUNT 1.27MM BLUE