A97001-015
Manufacturer
Omnetics
VIGOR # :
Description
MICRO-D BACKSHELL 15POS
Catalog
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
DataSheet
A97001-015 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:One Piece Backshell
Number of Positions:15
Cable Type:Flat
Cable Exit:180°
Shielding:Shielded
Material:Aluminum Alloy
Plating:Electroless Nickel
Hardware:-
Features:Mating Screws 2-56
Color:Silver
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
165X10159X
165X10159X
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG BLK
CONN BACKSHELL 9POS 180DEG
340107235B NMBA
340107235B NMBA
CONN BACKSHELL 9POS 180DEG SHLD
P742
P742
PLIER, FLAT NOSE-LONG SMOOTH JAW
A97001-015
A97001-015
MICRO-D BACKSHELL 15POS
MCTC2425JRC
MCTC2425JRC
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
IFIXIT PRECISION 4 MM SCREWDRIVE