A97001-015
Manufacturer
Omnetics
VIGOR # :
Description
MICRO-D BACKSHELL 15POS
Catalog
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
DataSheet
A97001-015 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:One Piece Backshell
Number of Positions:15
Cable Type:Flat
Cable Exit:180°
Shielding:Shielded
Material:Aluminum Alloy
Plating:Electroless Nickel
Hardware:-
Features:Mating Screws 2-56
Color:Silver
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
165X10159X
165X10159X
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG BLK
CONN BACKSHELL 9POS 180DEG