GMX-SMT2-S-1010-50
Manufacturer
Kycon
VIGOR # :
Description
FL/SMT M/JK L/PROF RT<10P10C SHL
Catalog
Modular Connectors - Jacks
DataSheet
GMX-SMT2-S-1010-50 PDF
Type Description
Series:GMX-SMT2
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Jack
Number of Positions/Contacts:10p10c (RJ50)
Number of Ports:1
Number of Rows:1
Mounting Type:Surface Mount
Orientation:90° Angle (Right)
Termination:Solder
Shielding:Shielded
Ratings:-
Features:Board Lock
LED Color:Does Not Contain LED
Ingress Protection:-
Tab Direction:Down
Contact Material:Phosphor Bronze
Contact Finish:Gold
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RJE73-188-004B1
RJE73-188-004B1
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED
MTJ-88AAX1-FSV-LG
MTJ-88AAX1-FSV-LG
RJ45 MODULAR JACK, SHIELDED, DIP
TM5RQ-1414(50)
TM5RQ-1414(50)
CONN MOD JACK COMBO R/A UNSHLD
12105C153JAT2A
12105C153JAT2A
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1210
2225Y0160183MDT
2225Y0160183MDT
CAP CER 0.018UF 16V X7R 2225