1SNK536060R0000
DataSheet
1SNK536060R0000 PDF
Disconnect Type:-
Number of Positions:4
Number of Levels:1
Terminal - Width:36.0mm
Termination Style:Screw
Current - IEC:415 A
Voltage - IEC:1000V
Current - UL:380 A
Voltage - UL:1000V
Wire Gauge or Range - AWG:500MCM (kcmil)-0 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:5-300mm²
Features:-
Color:Yellow
Fuse Type:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN TERM BLK FEED THRU 12-24AWG
ATB95
ATB95
CONN TERM BLK FEED THRU 4/0-2AWG
CONN TERM BLK FEED THRU 14-26AWG
SSR RELAY SPST-NO 40A 24-280V
AS3PDHM3_A/H
AS3PDHM3_A/H
DIODE AVALANCHE 200V 2.1A TO277A