1SNK506011R0000
Manufacturer
TE Connectivity's Sigma Inductors
VIGOR # :
Description
AUT SNK SCREW
Catalog
Terminal Blocks - Din Rail, Channel
DataSheet
1SNK506011R0000 PDF
Type Description
Series:SNK, ZS
Package:Box
Part Status:Active
Type:Feed Through
Disconnect Type:-
Number of Positions:3
Number of Levels:1
Terminal - Width:6.0mm
Termination Style:Screw
Current - IEC:32 A
Voltage - IEC:800V
Current - UL:30 A
Voltage - UL:600V