FFC3B07-20-T
Description
20W, 1.0MM FFC CONN, R/A,BOT CON
DataSheet
FFC3B07-20-T PDF
Connector/Contact Type:Contacts, Bottom
Number of Positions:20
Pitch:0.039" (1.00mm)
Termination:Solder
FFC, FCB Thickness:0.30mm
Height Above Board:0.098" (2.50mm)
Features:Solder Retention
Voltage Rating:50V
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C