RSJ-360-NL
Manufacturer
RDI Inc.
VIGOR # :
Description
3.5MM PHONE JACK
Catalog
Barrel - Audio Connectors
DataSheet
RSJ-360-NL PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Connector Type:Phone Jack
Gender:Female
Signal Lines:Mono
Industry Recognized Mating Diameter:3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
Actual Diameter:0.142" (3.60mm)