K20L0C-P07LCC0-520S
Description
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
DataSheet
K20L0C-P07LCC0-520S PDF
Type Description
Series:ODU MINI-SNAP® L
Number of Positions:7
Fastening Type:Push-Pull
Orientation:0
Color:Silver
Ingress Protection:IP50 - Dust Protected
Material Flammability Rating:-
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 120°C