FHG.1B.307.CLAD62
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FHG.1B.307.CLAD62 PDF
Type Description
Series:1B
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:7
Shell Size - Insert:307
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C