FGG.1B.305.CLAD62
Description
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.1B.305.CLAD62 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:5
Shell Size - Insert:305
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):9A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C