FGG.2B.318.CYCD92
Description
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
DataSheet
FGG.2B.318.CYCD92 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:18
Shell Size - Insert:318
Mounting Feature:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):5.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C