FFA.0S.302.CLAK52
Description
CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FFA.0S.302.CLAK52 PDF
Number of Positions:2
Shell Size - Insert:302
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C