FGG.1K.308.CYCC45Z
Description
CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP
DataSheet
FGG.1K.308.CYCC45Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:8
Shell Size - Insert:308
Mounting Feature:-
Termination:Crimp
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.161" ~ 0.177" (4.10mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C