PAG.M0.6NL.AC52N
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PAG.M0.6NL.AC52N PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:6
Shell Size - Insert:M06
Orientation:G
Shell Material:Polysulfone (PSU)
Shell Finish:-
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Black
Shielding:Unshielded
Current Rating (Amps):6A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C