FGG.2B.302.CLAD92
Description
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.2B.302.CLAD92 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:2
Shell Size - Insert:302
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):30A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C