FGG.0B.309.CLAD52
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.0B.309.CLAD52 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:9
Shell Size - Insert:309
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C