PHG.0B.304.CLLD42
Description
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PHG.0B.304.CLLD42 PDF
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:304
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C