FGG.0B.303.CLAD56Z
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.0B.303.CLAD56Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:3
Shell Size - Insert:303
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):8A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.209" ~ 0.220" (5.30mm ~ 5.60mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C