FFA.0S.302.CLAL42
Description
CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FFA.0S.302.CLAL42 PDF
Number of Positions:2
Shell Size - Insert:302
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C