FGG.1B.310.CLAD76
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.1B.310.CLAD76 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10
Shell Size - Insert:310
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C