FGG.2B.306.CLAD62
Description
CONN PLUG MALE 6P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.2B.306.CLAD62 PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:6
Shell Size - Insert:306
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):12A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C