FFA.0S.304.CLAC37
Description
CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FFA.0S.304.CLAC37 PDF
Number of Positions:4
Shell Size - Insert:304
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C