FGG.2B.310.CLAD52Z
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.2B.310.CLAD52Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:10
Shell Size - Insert:310
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):8A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C