PHG.0B.307.CLLD52Z
Description
CONN RCPT FMALE 7P GOLD SLDR CUP
DataSheet
PHG.0B.307.CLLD52Z PDF
Number of Positions:7
Shell Size - Insert:307
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):2.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C