FGG.2B.314.CLAD62Z
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
DataSheet
FGG.2B.314.CLAD62Z PDF
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:14
Shell Size - Insert:314
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):6.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C