NCP-28-WD-18.0-C
Manufacturer
Omnetics
VIGOR # :
Description
CBL ASSY 28POS M TO WIRE 1.5'
Catalog
Circular Cable Assemblies
DataSheet
NCP-28-WD-18.0-C PDF
Type Description
Series:Nano 360®
Package:Bag
Part Status:Active
1st Connector Type:Plug
1st Connector Gender:Male Pins
1st Connector Number of Positions:28
1st Connector Number of Positions Loaded:All
1st Connector Shell Size - Insert:-
1st Connector Orientation:Keyed
1st Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Type:Wire Leads
2nd Connector Gender:-
2nd Connector Number of Positions:-
2nd Connector Number of Positions Loaded:-
2nd Connector Shell Size - Insert:-
2nd Connector Orientation:-
2nd Connector Mounting Type:-
Length:1.50' (457.20mm)
Assembly Configuration:Standard
Cable Type:Individual
Cable Material:-
Color:Multiple
Shielding:Unshielded
Ingress Protection:-
Usage:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONB13NF-S5
CONB13NF-S5
CBL FMALE TO WIRE LEAD 3P 16.4'
CBL FMALE TO WIRE LEAD 3P 32.8'
CBL FMALE RA TO MALE 5POS 0.98'
VJ0805D301FXPAR
VJ0805D301FXPAR
CAP CER 300PF 250V NP0 0805
NCP-28-WD-18.0-C
NCP-28-WD-18.0-C
CBL ASSY 28POS M TO WIRE 1.5'