BC-5UR020M
Manufacturer
Bel
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 6.56'
Catalog
Modular Cables
DataSheet
BC-5UR020M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:6.56' (2.00m)
Shielding:Unshielded
Color:Red
Features:Molded Plugs
Style:Cat5e
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DC-500-CA003
DC-500-CA003
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 3'
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 3.28'
STP6X31MRD
STP6X31MRD
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 101.71'
CBL FMALE TO MALE 8POS 16.4'
BC-5UR020M
BC-5UR020M
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 6.56'
AXA01B18-L
AXA01B18-L
DC DC CONVERTER 12V 20W