CABLE 272 RF-0100-A-1
Manufacturer
GradConn
VIGOR # :
Description
CBL ASSY MHF1-BNC RG174 3.937"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CABLE 272 RF-0100-A-1 PDF
Type Description
Series:Nautilus
Package:Bag
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC), IPEX MHF1 to BNC
1st Connector:BNC Jack
2nd Connector:U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:3.937" (100.00mm)
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz
Color:Black
Features:Bulkhead, IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C