CABLE 305 RF-0300-A-1
Manufacturer
GradConn
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA RG178 11.811"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CABLE 305 RF-0300-A-1 PDF
Type Description
Series:Nautilus
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:11.811" (300.00mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz
Color:Brown
Features:IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C