LSA29-N1S1-S12
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY N M - SMA M 12"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LSA29-N1S1-S12 PDF
Type Description
Series:LSA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:3.58mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Blue
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C