FPA28-S1PR-S16
Description
SEMIFLEX 0.086" CABLE SMA MALE
DataSheet
FPA28-S1PR-S16 PDF
Part Status:Active
Style:SMA to SMP
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMP Jack, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:16.00" (406.40mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:27 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C