CABLE 138 RF-0050-A-2
Description
CBL ASSY MHF1-RP SMA 1.969"
DataSheet
CABLE 138 RF-0050-A-2 PDF
Part Status:Active
Style:U.FL (UMCC), IPEX MHF1 to RP-SMA
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:1.969" (50.00mm)
Cable Type:1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:3 GHz
Color:Black
Features:Bulkhead, IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C