CABLE 196 RF-0050-A-1
Manufacturer
GradConn
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA-MMCX RG178 1.969"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
CABLE 196 RF-0050-A-1 PDF
Type Description
Series:Nautilus
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MMCX
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:MMCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:1.969" (50.00mm)
Cable Type:RG-178
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:-
Frequency - Max:3 GHz
Color:Brown
Features:Bulkhead, IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C