FMA28-S1S1-S36
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA M-SMA M 36"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
FMA28-S1S1-S36 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:Hand Formable .085
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Gray
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C