FPA28-PFPF-S12
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
SEMIFLEX 0.086" CABLE SMPFEMALE
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
FPA28-PFPF-S12 PDF
Type Description
Series:FPA
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMP to SMP
1st Connector:SMP Jack
2nd Connector:SMP Jack
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:27 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE ASSEMBLY TRB - TRB 36"