VNA18-N1N1-S24
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
VNA TEST CABLE N MALE TO N MALE
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
VNA18-N1N1-S24 PDF
Type Description
Series:VNA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:N-Type to N-Type
1st Connector:N-Type Plug
2nd Connector:N-Type Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:VNA
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Black
Features:Armored Cable, Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C