FMA28-S1M2-S18
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA M-MCX M RA 18"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
FMA28-S1M2-S18 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to MCX
1st Connector:SMA Plug
2nd Connector:MCX Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:Hand Formable .085
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Gray
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C