LSA61-B1B1-S18
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY 1.85MM M-1.85MM M 18"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LSA61-B1B1-S18 PDF
Type Description
Series:LSA
Package:Bag
Part Status:Active
Style:1.85mm to 1.85mm
1st Connector:1.85mm Plug
2nd Connector:1.85mm Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:18.00" (457.20mm)
Cable Type:2.18mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:67 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-65°C ~ 105°C