LSA29-S1S3-S24
Manufacturer
ConductRF
VIGOR # :
Description
CBL ASSY SMA PLUG TO JACK 24"
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
LSA29-S1S3-S24 PDF
Type Description
Series:LSA
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:SMA Plug
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:3.58mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:18 GHz
Color:Blue
Features:Shielded
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C