R24W-0100
Manufacturer
OK Industries (Jonard Tools)
VIGOR # :
Description
WIRE WW 24AWG PVDF WHITE 100'
Catalog
Wire Wrap
DataSheet
R24W-0100 PDF
Type Description
Series:-
Package:Roll
Part Status:Active
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Diameter:0.019" (0.50mm)
Length:100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.030" (0.76mm)