2615/22-WH-1000
Manufacturer
Daburn
VIGOR # :
Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 1000'
Catalog
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
DataSheet
2615/22-WH-1000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Hook-Up
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:17/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter:0.061" (1.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness:0.016" (0.41mm)
Length:1000.0' (304.8m)
Voltage:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C